Hakkımızda

Misyon

LBC Solar, Uluslararası kalite standartları kapsamında yeniliklere ve değişimlere her zaman ayak uydurarak, geniş ürün yelpazesi, sürekli yenilik anlayışı ve güvenilir kurumsal imajı ile müşterilerine kesintisiz ve en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Vizyon

Yenilenebilir enerji kaynakları ile gelecek nesillere daha temiz ve yeşil bir dünya bırakmak idealinde, dünya genelinde solar sistemlerde yaşanan gelişmeleri yakından takip edip,Türkiye’deki yaşam alanlarını tüketici konumundan üretici konumuna getirilmesini amaçlamaktayız. Bu doğrultuda, solar ekipman temin ve satışı, kurulumu, teknik servis ve danışmanlığı konularında Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yerini alıp dünya piyasasında aktif rol oynamayı hedeflemekteyiz.

HAKKIMIZDA

LBC Solar Enerji, yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi alanında uzmanlaşmış mühendislik ekibiyle, güneş enerjisinden elektrik üretmek, fotovoltaik panel ekipmanları temini ve kurulumunu (EPC) gerçekleştirmek ve bu alanda her türlü danışmanlık hizmeti vermek maksadıyla 2018 yılında Ankara’da kurulmuş bir mühendislik ve danışmanlık firmasıdır. Türkiye ve Almanya’da faaliyet gösteren firmanın kurucu ortakları, 2019 yılında şirket faaliyetlerini güneşlenme süresinin daha yüksek olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesinde sürdürme kararı aldı ve merkez ofisi Şanlıurfa’ya taşıdı.

Sahip olduğu uluslararası iletişim ağı sayesinde sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden LBC Solar, oluşturduğu profesyonel ekibi ile çok kısa bir sürede oldukça başarılı projelere imza attı. LBC Solar, EPC danışmanlık ve Güneş enerjisi saha kurulumu alanında bölgede uyguladığı bu başarılı projeler ile müşterilerine güven vermekte ve oldukça emin adımlarla büyümesini sürdürmektedir.

Günümüzde kullanılan diğer konvansiyonel yakıtlara göre çok daha zengin ve temiz bir enerji kaynağı olan güneş, dünyamızın artan enerji ihtiyacını karşılayan en saf ve masrafsız enerji kaynağıdır. LBC Solar ailesi olarak bu yolda en büyük motivasyonumuz, Türkiye’nin coğrafi konumundan kaynaklı yüksek güneşlenme süresini ülkemiz açısından, düşük maliyetlerle daha yüksek enerji verimliliği sağlayarak, katma değere çevirmektir.

Temiz Enerji

Güneş enerjisi ise fosil yakıtlarının aksine oldukça çevre dostu ve medeniyetler açısından bitmek tükenmek bilmeyen en sağlıklı enerji kaynağıdır.

Düşük Bakım Maliyeti

Bu sistemlerin en önemli avantajlarından biri garanti süreleri ve kurulum sonrası bakım maliyetinin oldukça düşük olmasıdır. Bu husus yatırımcıların bu alana yönelmelerinde oldukça önemli bir etkendir.

Yenilenebilir Kaynak

Enerji kaynakları içerisinde en verimlisi olan Güneş Enerjisi, %100 yenilenebilir ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Yerküre kaynaklı tüm enerji yöntemleri doğal kaynakları tüketmeye odaklı iken, güneş enerjisi kaynağını yer küre dışından alması nedeniyle sonsuza kadar sürdürülebilir bir enerji yöntemi olarak öne çıkar.

Kolay Kurulum

En teknolojik cihazlardan en küçük aletlere kadar son derece geniş bir kullanım alanına hitap eden Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumu yeni teknolojik imkânlar ve uzmanlar sayesinde oldukça kısa ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.